Math Club

Kullanıcı Adı:  
Parola  
 
Beni Hatırla:
Şifremi Unuttum

Artık ödemelerinizi posta çeki hesabımıza havale yaparak Math Club Yayınlarını kolayca temin edebilirsiniz.

(Üç ve daha fazla kitap siparişi yapıldığında kargo ücreti bizden)

Hesap No

6104351

Matematikle İlgili

Bazı Linkler

 

Birleşik Kitabevi

Sanal Kitap Mağazanız

Antoloji Kitap

Kültür Sanat Portalı

IP numaranızı öğrenmek 
için tıklayınız.

MATH CLUB
(Matematik Kulübü)

www.mathclub.com.tr

Sadece matematik yayınları üretir.

Math Club
  Duyurular 

 

Math Club Matematik Soru Bankaları 2009 baskıları yapıldı. Yeni Sınav Sitemine: 2010 YGS - LYS format ve kapsamına uygun YGS - LYS Matematik Soru Bankaları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

 

En güncel ve hatasız KPSS Matematik Soru Bankası yine Math Club'tan. 2009 KPSS'de adayların en çok zorlandıkları ders matematik oldu. Math Club olarak 2010 KPSS adaylarının fark atmasını sağlayacak, en özgün, en yeni ve hatasız matematik soru bankasını çıkarttık. Yakında bütün bayilerimizde. 

 

Math Club Kolay Matematik Serisi YGS-LYS Matematik-1, Matematik-2 ve Geometri Soru Bankaları çıktı. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Math Club Matematik Soru Bankaları 2009 baskıları yapıldı. Yeni Sınav Sitemine: 2010 YGS - LYS format ve kapsamına uygun YGS - LYS Matematik Soru Bankaları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

 

 

 

 

MATEMATİK VE GERÇEK YAŞAM 

Math Club Yayınlarının yeni kitabı 'Matematik ve Gerçek Yaşam' baskıda. 
Kemal ÇİNÇİN'in yazdığı kitap alanında önemli bir boşluğu dolduruyor. Kitap, matematikle ilgilenen herkese hitap etmekle birlikte, özellikle matematik öğretmenleri ve öğrenciler için bir 'kaynak kitap' niteliği taşımaktadır. Permütasyon -kombinasyon-olasılık, trigonometri, karmaşık sayılar, logaritma, toplam-çarpım sembolleri, fonksiyonlar, limit, türev, integral, matris- determinant, geometri, konikler ve vektörler gibi ortaöğretim müfredatında yer alan matematik konularının günlük yaşam, bilim ve teknolojideki uygulama alanlarını ve uygulama şekillerini örneklerle açıklıyor.

 

 YAZARIN ÖNSÖZÜ

 

Pek çok meslektaşım gibi ben de matematik öğretirken şu iki soruyla sıkça karşılaştım:

 

1-     Ben bu konuyu günlük yaşamımda nerede kullanacağım?
2-     Bu konu gerçek yaşamda hangi alanlarda kullanılabilir?
    

     Bu soruların ilkine cevap vermek benim için hep eğlenceli olmuştur. Zira kişilerin günlük yaşamları genel olarak tüketime yöneliktir (bilgi tüketimi, teknoloji tüketimi vb.). Eğer anlatılan konu trigonometri, logaritma, türev, integral, matrisler gibi konular ise ve öğrenci gelecekte yüksek öğrenim görmeyeceğini düşünüyorsa, bu konuların günlük yaşamda karşısına çıkmayacağını düşünmesi normaldir. Ayrıca araştırmayan, teknoloji üretmeyen, merak duymayan ve hayatının büyük bir bölümünü belirli kalıplar içerisinde yaşayacak olan bir insan için bu konular lise ve üniversite bitirmekten başka işe yaramayan birer araç konumunda olacaktır.

 

      İkinci soru ise çok daha güzel bir sorudur. Daha çok açıklama gerektirir. Bu kitabın geneli bu soruya cevap vermek niteliğindedir. Umarım okuyan herkesin matematiğe bakışını netleştirmeye, daha geniş açılarda düşünmesine yardımcı olur.

Kemal ÇİNÇİN         

Yazar / Matematik Öğretmeni

 

Yayınlar   |   Yakında Çıkacaklar   |   Bayilerimiz   |   İrtibat   |   Etkinlikler (ODTÜ Matematik Topluluğu & Math Club Matematik Bilgi Yarışması)

ÖSS'de Matematik   |   İletişim Formu   |   Üyelik   |   Ana Sayfa

 
Math Club (Matematik Kulübü)
Tel: 0312 344 0 333 - Fax: 0312 327 60 69

Ragıp Tüzün Caddesi No 159 Yenimahalle/Ankara